ماجرای عجیب‌ترین درمانگر دنیا

دو سال پیش چیزهایی درباره‌ی یک درمانگر در هاوایی شنیدم؛ شنیدم که او یک بخش کامل در یک بیمارستان روانی که مملو از بیماران روانی جنایتکار بود را درمان کرده است. آن‌هم بدون اینکه حتی یک نفر از آن‌ها را دیده باشد.

این روانشناس، پرونده هر بیمار را مطالعه می‌کرده و بعد به درونِ خویش مراجعه می‌کرده تا ببیند چگونه او، خودش باعث ایجاد بیماری در آن فرد شده است. هرچه او بیشتر روی خودش کار می‌کرده، و خودش را بهبود می‌داده، بیمار نیز بهبود پیدا می‌کرده است.

وقتی من برای اولین بار این داستان را شنیدم، با خودم فکر کردم که این افسانه‌ای بیش نیست. چگونه ممکن است یک نفر با درمان کردن خودش، کسی دیگر را درمان کند؟!

حتی بهترین استاد بهبود فردی و رشد شخصی نیز نمی‌تواند به این راحتی یک مجرم روانی را درمان نماید.

این داستان مطلقاً نمی‌توانست حقیقت داشته باشد. این موضوع منطقی نبود، بنابراین من هم این داستان را فراموش کردم.

دکتر جو وایتلی و دکتر هولن هواوپونوپونو

اما یک سال بعد، دوباره آن را شنیدم. شنیدم که آن درمانگر از یک فرایند درمانی متعلق به اهالی هاوایی استفاده می‌کرده است.

تابه‌حال چنین چیزی نشنیده بودم. ولی حالا دیگر نمی‌توانستم آن را از ذهنم دور کنم. اگر ماجرا حقیقت داشته باشد چه؟! من باید بیشتر راجع به آن می‌فهمیدم.

من همواره می‌دانستم که عبارت “مسئولیت کامل” یعنی اینکه من مسئولِ چیزهایی هستم که به آن‌ها فکر می‌کنم و انجام می‌دهم. مسئول افکار و اعمالِ خودم! چیزهای فراتر از آن، از کنترل من خارج است. من فقط مسئول افکار و اعمال خودم هستم. به نظر من اکثر مردم درباره‌ی “مسئولیت کامل” همین‌گونه فکر می‌کنند. ما مسئول چیزی هستیم که خودمان انجام می‌دهیم نه چیزی که دیگران انجام می‌دهند. مسئول رفتار خودمان هستیم نه رفتار دیگران. اما آن درمانگر اهل هاوایی، که آن افراد بیمار روانی را درمان کرده بود، یک بینش جدیدتر، پیشرفته‌تر و کامل‌تر درباره‌ی “مسئولیت کامل” به من یاد داد.

نام او دکتر ایهالیاکالا هو لِن است. ما در اولین مکالمه‌ی تلفنی‌مان حدود یک ساعت باهم صحبت کردیم. من از او خواستم که به‌عنوان یک درمانگر، کل ماجرای کارش را برایم تعریف کند. او هم توضیح داد که به مدت چهار سال در بیمارستان ایالتی هاوایی کارکرده است. بخشی که بیماران روانی جنایتکار در آن بستری بودند، جایی بسیار خطرناک بود. روانشناس‌ها هرماه از کارشان استعفا می‌دادند. کارمندان بخش هم یا زیاد بیمار می‌شدند و یا اینکه به‌راحتی شغلشان را ترک می‌کردند. کارمندان بخش موقع تردد در راهروهای بخش، پشتشان را به دیوار می‌چسباندند تا مورد حمله‌ی بیماران جانی واقع نشوند. آنجا جایی خوشایند برای بازدید کردن، کار کردن و یا زندگی کردن نبود.

دکتر لِن به من گفت که هرگز بیماران را از نزدیک ویزیت نکرده بود. او قبول کرده بود که در آنجا یک دفتر کار داشته باشد و پرونده‌های بیماران را مرور کند. وقتی او به پرونده‌ها نگاه می‌کرده، همزمان بر روی خودش کار می‌کرده است. وقتی او بر روی خودش کار می‌کرده، بیماران شروع به شفا یافتن می‌کردند.

او گفت:

بعد از چند ماه، بیمارانی که دست‌وپایشان در غُل و زنجیر بود، اجازه یافتند که آزادانه در محوطه قدم بزنند.

دیگر بیمارانی که تحت درمان با داروهای بسیار قوی بودند، از آن داروها رهایی یافتند.

و آن‌هایی که هیچ شانسی برای آزاد شدن نداشتند نیز آزاد شدند.

 

من کاملاً در حیرت بودم.

 

او ادامه داد:

نه‌تنها این، بلکه لذت بردن کارکنان از اینکه سر کارشان حاضر شوند نیز شروع شد. غیبت، جابجایی کارمندان و ترک شغل نیز تمام شد. حالا ما با تعدّد کارمندانی روبرو بودیم که بیش از نیاز ما بودند. و همه‌ی کارکنان به کارشان اشتیاق نشان می‌دادند. امروز هم دیگر آن بخش تعطیل شده است.

 

اینجا جایی بود که من سؤال یک میلیون دلاری را پرسیدم:

تو درون خودت چه‌کاری انجام می‌دادی که باعث شد آن افراد تغییر کنند؟

 

او گفت:

من فقط آن بخشی از وجود خودم را درمان می‌کردم که آن چیزها را خلق کرده بود.

 

– من که نفهمیدم!

 

دکتر لن توضیح داد که مسئولیت کامل در زندگی تو یعنی اینکه تو مسئول هر چیزی در زندگی خودت هستی، هر چیزی در زندگی تو. چون کاملاً واضح است که آن چیز در زندگی تو اتفاق افتاده است. به‌عبارت‌دیگر، کل جهانِ تو، حاصل خلقِ خودِ خودت است.

 

– واوو، این قابل‌هضم نیست! مسئول بودن برای آنچه من می‌گویم یا انجام می‌دهم یک‌چیز است، و مسئول بودن برای چیزی که هر کسِ دیگری در زندگی من می‌گوید یا انجام می‌دهد، کاملاً چیز دیگری است.

 

– حالا حقیقت این است:

اگر تو مسئولیت کامل زندگی‌ات را بپذیری، در این صورت هر آن چیزی که تو می‌بینی، می‌شنوی، می‌چشی، و یا به هر طریقی تجربه می‌کنی، مسئولیت آن با خودتو است. چون آن چیز در زندگی تو اتفاق افتاده است.

این یعنی فعالیت‌های تروریستی، رئیس‌جمهور، وضعیت اقتصادی- هر چیزی که تو تجربه می‌کنی و دوستش نداری، برای تو آنجاست تا تو آن را پاک‌سازی کنی. آن‌ها وجود خارجی ندارند.

به‌بیان‌دیگر، آن‌ها  چیزی نیستند به‌جز انعکاسی از درون خودت. مشکل از آن‌ها نیست. این مشکل تو است و برای تغییر آن‌ها، تو باید خودت را تغییر بدهی.””

 

هیچ مشکل خارجی‌ای وجود ندارد؛ هرچه هست انعکاسی از درون خودتو است.

این مشکل تو است، و برای تغییرش باید خودت را تغییر دهی.

نه دیگران را، نه شرایط را، و نه هیچ چیز دیگری را.

 

– می‌دانم که درک آن دشوار است، چه برسد به قبول کردن آن یا زندگی کردن با آن.

 

مقصر دانستن دیگران بسیار آسان‌تر از پذیرش مسئولیت کامل است. اما طبق آنچه با دکتر لن گفتیم، من شروع کردم به درک اینکه درمان کردن برای او و در روش هواوپونوپونو، یعنی اینکه عاشق خودت باشی. خودت را دوست داشته باشی.

اگر می‌خواهی زندگی‌ات را بهبود ببخشی، باید زندگی خودت را پاک‌سازی و درمان کنی. اگر می‌خواهی کسی را درمان کنی- حتی یک بیمار جانیِ روانی را- آن را هم با درمان کردن خودت انجام می‌دهی.

 

من از دکتر لن درباره‌ی اینکه چگونه خودش را درمان می‌کند پرسیدم.

او دقیقاً چه‌کاری انجام می‌داد، وقتی‌که به پرونده‌های آن بیماران روانی نگاه می‌کرد؟

 

او گفت: ” من فقط بارها و بارها به گفتن این عبارات ادامه می‌دادم:”

* “متأسفم”

* “عاشقتم (دوستت دارم)”

 

– فقط همین؟!

– بله، فقط همین.

 

خوب، دوست داشتن خودت، عالی‌ترین راه برای بهبود خودت است. و وقتی تو خودت را بهبود می‌دهی، در حال بهبود بخشیدن دنیای خودت هستی.

 

اجازه دهید یک مثال کوتاه برایتان بزنم تا متوجه شوید این چگونه کار می‌کند:

یک روز، شخصی ایمیلی برایم فرستاده بود که مرا بسیار ناراحت کرد. در گذشته، من این اتفاق را با کار کردن بر روی دکمه‌های حسّاسِ هیجانی[۱] خودم کنترل می‌کردم. و یا تلاش می‌کردم با عقل و منطق برای رفتار آن فرد دلیل بیاورم. ولی این بار تصمیم گرفتم روش دکتر لن را امتحان کنم.

در سکوت شروع کردم به تکرار این جملات: “متأسفم” و “دوستت دارم”. خصوصاً اینکه این‌ها را به شخص خاصی نمی‌گفتم. من فقط روح عشق را به درون خود احضار می‌کردم تا چیزی را که در درونِ من، این شرایط بیرونی را خلق کرده بود، درمان و پاک‌سازی کند.

کمتر از یک ساعت، ایمیل دیگری از همان شخص دریافت کردم. او بابت پیام قبلی‌اش عذرخواهی کرده بود. یادتان باشد که من هیچ عمل بیرونی‌ای انجام ندادم که آن عذرخواهی را دریافت کنم. من حتی جواب آن شخص را هم ندادم. تنها با گفتن دوستت دارم، چیزی که در درون خودم باعث خلق آن اتفاق شده بود را پاک‌سازی کردم.

 

بعدازآن، من در یک کارگاه هواوپونوپونو شرکت کردم که توسط دکتر لن برگزار می‌شد. او حالا هفتاد سال سن داشت و شبیه به پدربزرگ‌های معنوی و مهربان به نظر می‌رسید، تنها و سرشار از آرام.

او کتاب مرا تحسین کرد، کتابی که با عنوان “عامل جذب[۲]” نوشته بودم. او به من گفت مادامی‌که من خودم را بهبود می‌بخشم، ارتعاشات کتابم نیز افزایش خواهد یافت. خلاصه اینکه، وقتی من رشد می‌کنم، خوانندگان کتابم نیز رشد خواهند کرد.

 

– پرسیدم: “کتاب‌هایی که تابه‌حال فروخته‌شده‌اند، یعنی دیگر در اختیار من نیستند و به دست مردم رسیده‌اند چه می‌شوند؟”

 

– او توضیح داد: “آن‌ها خارج از تو نیستند.”

او یک‌بار دیگر با خرد اسرار آمیزش ذهن مرا تکان داد: “آن‌ها هنوز در درونِ خودتو هستند.”

 

خلاصه اینکه، هیچ “بیرون”ای وجود ندارد. هیچ‌چیزی به نام “بیرون” وجود ندارد.

 

یک کتاب کامل لازم است تا آن‌طور که شایسته‌ی این روش است، درباره‌ی آن عمیقاً توضیح دهم. ولی همین‌قدر کافی است که بگویم، هرکجا که می‌خواهی چیزی را در زندگی‌ات بهبود ببخشی، فقط یکجا هست که باید به آن نگاه کنی: درون خودت. و وقتی نگاه کردی، تنها با عشق نگاه کن و انجامش بده.

[۱] Emotional Buttons

[۲] The Attract Factor


The World’s Most Unusual Therapist

این مطلب به قلم دکتر جو وایتلی، مدرس موفقیت و متافیزیک و بازیگر فیلم مشهور راز نوشته‌شده است. این مقاله را از بخشی از آخرین کتاب او برای شما ترجمه کردم و آخرین ویرایش آن است ولی در اینجا می‌توانید اصل مقاله (نسخه‌ی قدیمی) را از سایت خود او مطالعه کنید که تفاوت‌هایی با مقاله‌ی حاضر دارد.

متشکرم

دوستت دارم


برای دانلود مطالب بیشتر این مطلب را ببینید:

دانلود کتاب الکترونیکی خلق تمام عیار و 30 دقیقه آموزش صوتی آرمین حسینی

و برای خرید محصول صوتی و نوشتاری “خلقِ تمام عیار: آشنایی با پاکسازی به روش هواوپونوپونو برای دستیابی به آرامش، سلامتی، ثروت، خلاقیت و …” اینجا کلیک کنید:

23 نظر
 1. پریا مرعشی می‌گوید

  ارتباط( کالبدی )با تمامی افراد جهان دارم…آنها یا افراد سالم هستند یا مثل من : بیمار‌.

 2. پری می‌گوید

  سلام مطلب خیلی خیلی کلی و موجز بود من برای نحوه ی انجامش کلی سوال دارم از طرفی هم علاقه دارم اجرا کنم چی باید بکنم؟

  1. می‌گوید

   سلام بر شما،
   لطفاً نگاهی به صفحه ی هواوپونوپونو بیاندازید، اینجا مراحل کار توضیح داده شده.
   اگر تا این لحظه هم کتاب خلق تمام عیار را دانلود نکرده اید، دانلود بفرمایید.
   لینک صفحه پایین همین مقاله هست.
   پیروز باشید

   1. . می‌گوید

    بله هم مقاله رو مطالعه کرده بودم هم کتاب رو و سوالاتم رفع نشد ٬ و الان سوالم اینه که بعد از خرید محصول٬ محصول صرفا درب منزل ارسال میشه یا اینکه لینک دانلود کامل در اختیارمون قرار میگیره؟چون روش اول برای من مقدور نیست.

    1. آرمین حسینی
     آرمین حسینی می‌گوید

     بله، این محصول به صورت دانلودی ارائه میشه و بعد از خرید لینکهای دانلود در اختیارتون قرار میگیره. پاسخ همه ی سوالات دوستان هم، اگر عمومی باشه به صورت آپدیت به محصول اضافه میشه و اگر خصوصی باشه پاسخ برای خودشون ارسال میشه.
     البته به زودی یک وبینار و کارگاه هم خواهیم داشت که فقط افرادی که دوره ی خلق تمام عیار را گذراندند، امکان شرکت خواهد داشت.
     آرزوی موفقیت برای شما خانم رحمانی عزیز

 3. Ava می‌گوید

  سلام ودروووود
  توضیحاتتون خوب و کلی بود . پیشنهاد میکنم دوستان حتما کتاب رو بگیرن و بخونن و اجرایی کنن تو زندگیشون.
  عالیه

  تشکر
  آرامش من

 4. سارا رجبی می‌گوید

  به نام خدایی که با عشق و مهربانی سرشار و جاری در وجودمان است. به نام عشق بی انتهای یگانه معبود زیبا. درود بر الوهیت باطن همه آنان که زاده ی روح الهی هستند درود بر آدمیان.
  این مطلب بی نظیر هست و بینهلیت عالیه که خدایی با این حد مهر و عشق داریم و عالیه و سپاسگزارم که معبودم این کلام رو بر ما جاری کرد که به آرامشی بی نظیر در درون خودمان برسیم. خواست فقط اضافه کنم که در اسلام هم بطور کامل این کلام رو داریم که گفتنش بی نظیر و عالی هست و معجزه میکنه. استغفر الله ربی و اتوب الیه و الحمدالله رب العالمین. همه ما انسانها عالی بی نظیر هستیم.
  خدا وند به وجود همه ی ما برکت و عشق بده. آمین

 5. شکوه می‌گوید

  سلام دوستان
  من در کلاس خود آگاهی شرکت میکنم، و با این روش آشنا شدم، پیشنهاد میکنم حتما کتاب محدودیت صفر دکتر هولن را چندین بار مطالعه بفرمائید وشاهد اثرات آن در وجودتان باشید، موفق باشید.

 6. تجهیزیار می‌گوید

  جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

 7. آیدا می‌گوید

  سلام.با تشکر از دکتر هولن وجوویتالی
  من سوالی دارم

 8. آیدا می‌گوید

  سلام.با تشکر از دکتر هولن وجوویتالی

 9. جایینو می‌گوید

  از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !

 10. لیلا ململی
  لیلا ململی می‌گوید

  آیا در طول شبانه روز برای یک مشکل میشه
  پاکسازی کرد یا چند تا مشکل؟ منظورم اینه که مشکلات رو پشت سرهم پاکسازی کنم؟ اگه کسی مشکلی رو برای من و دیگران تعریف کند آیا فقط من باید پاکسازی کنم؟

 11. لیلا ململی
  لیلا ململی می‌گوید

  آقای حسینی عزیز خدارو شکر میکنم که شما و این سایت رو پیدا کردم چند تا سوال دارم میخوام خصوصی مطرح کنم چطوری سوالاتم رو بفرستم؟

  1. آرمین حسینی
   آرمین حسینی می‌گوید

   سپاسگزارم. لطف دارید
   میتونید از طریق فرم “تماس باما” ارسال کنید. پیامهای این بخش را فقط خودم مطالعه میکنم و سایر بچه های تیم بکرونو بهشون دسترسی ندارند.

   1. فرانک می‌گوید

    آقای حسینی چطور میشه مثلا وقتی من افسرده نیستم برای درمان یک فرد افسره ، کدام قسمت از خودم را که با او مشترک هستم پاک سازی کنم…..کتاب محدودیت صفر راز اصلی رو نگفته، فوت کوزه گری را که جزء اصرار هست نگفته…..واقعا نمیشه مثل دکتر هولن بود …….

    1. آرمین حسینی
     آرمین حسینی می‌گوید

     سلام بر شما، ممنون از سوال خوبی که پرسیدید.

     نیازی نیست بفهمید کدام قسمت از وجودتون باید پاکسازی بشه، شما فقط پاکسازی کنید. موضوع این نیست که اگر شما افسرده نیستید ولی با فردی که افسردگی داره روبرو میشید، پس چیز مشترکی از جنس افسردگی بین شما یا درون شما وجود داره. موضوع اینه که چه چیزی(داده ای) در شما وجود داره که این فرد افسرده در میدان تجربه ی شما قرار گرفته و شما دارید تجربه اش میکنید. داده ای در شما وجود داره که این فرد افسرده در دامنه ی دید و تجربه ی زندگی شما قرار گرفته.
     و حالا که من دارم این کلمات را تایپ میکنم، من هم در حال پاکسازی کردن هستم، چون داده ای درون من قرار داره که شما دارید از یک فرد افسرده برای من توضیح میدید. پس حالا من، و فقط من دارم پاکسازی میکنم و وقتی این داده پاک بشه، همه ی ما از “این” مشکل بیرون میاییم.

     راجع به موضوع “فوت آخر” هم متوجه منظورتون میشم. من این کتاب را بارها خواندم و اوایل مثل شما فکر میکردم. تجربه ی جو وایتلی هم با تجربه ای که خود دکتر هولن داره خیلی متفاوت هست و نویسنده ی کتاب جو وایتلی هست و نه دکتر هولن. تفاوت عمده هم اینجاست که دکتر هولن با پاکسازی زندگی میکنه و به درک شخصی عظیمی رسیده در اینباره، و این “درک” شخصی به راحتی در قالب کتاب و نوشته و سمینار قابل انتقال نیست، نه اینکه فوت آخری وجود داشته باشه که گفته نشده. به نظرم فعلا فقط به پاکسازی ادامه بدید، مطمئناً نظرتون عوض میشه. ولی راجع به این قضیه یه فایل جدید ضبط میکنم و توضیحات لازم را میدم خدمتتون.

     باز هم متشکر و ممنونم

 12. لیلا ململی
  لیلا ململی می‌گوید

  میشه اسمم رو عوض کنم؟

 13. لیلا ململی
  لیلا ململی می‌گوید

  سلام آقای حسینی!
  آیا میشه برای چند مشکل همزمان پاکسازی کرد؟ یا اینکه از صبح تا شب فقط ی مشکل رو پاکسازی کنیم تا مشکل حل بشود؟

 14. آرمین حسینی
  آرمین حسینی می‌گوید

  این سوال را در آپدیت جدید دوره پاسخ دادم و برای شما که دوره را خریداری کردید فایلهای صوتی جدید ارسال میشه. ولی به طور مختصر میگم که بله. میتونید برای هر تعداد مشکل پاکسازی کنید و در دنیای واقعی هم حتماً مشکلات مختلفی برای هریک از ما وجود داره. موضوع اصلی اینجاست که درک کنیم هر مشکلی که اتفاق میافته، چیزی را به من یادآوری میکنه که بایستی درون خودم را پاکسازی کنم. اگر هر لحظه با این نگاه زندگی کنیم، همه چیز در زندگیمون کیفیت متفاوت و بالاتری پیدا میکنه.

 15. مريم می‌گوید

  با سلام ودرود خدمت جناب آقاي حسيني عزيز،بنده هر 3 كتاب هواوپونو رو خوندم..اون دو تا ك ترجمه فرهاد فروغمند عزيز هستن و كتابي ك ترجمه خليل الله است و هم عضو كانال اقاي محمد افلاكي عزيز هستم..فقط درگير ي سوال هستم ك در نهايت نفهميدم از اين دعاهايي ك تو كتاب خليل الله نوشته شده كدومش دعاي مربوط ب خانم مورنا هست ك بايد 4 بار با صداي بلند خوندش تا بتوان ريسمانهاي نامرئي رو پاره كرد؟….خواهشا اگر شما ميدونيد ب من ايميل كنيد ك كدومه؟

 16. محمد رضا می‌گوید

  سلام من خیلی اتفاقی کتاب حضور در محدودیت صفر به دستم رسید و خوندم هر چند که بعد متوجه اتفاقی نبوده ولی نحوه گفتن کلمات پاکسازی و چند بار تکرار کردن ان را برای هر مشکل را متوجه نشدم و این که باید برای پاکسازی ان مسئله بهش فکر کنیم یا فقط تکرار کنیم در گیر ایم موضوع شدم ممنون میشم راهنمایی کنید

 17. مریم می‌گوید

  سلام .راستش من محدودیت صفر رو خوندم اما نمیتونم پاکسازی کنم درونم داره منو داغون نمیتونم خودمو از این حال رها کنم.ممنون میشم اگه کمکم کنید

پرسش و پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Do you want massive traffic?
Dignissim enim porta aliquam nisi pellentesque. Pulvinar rhoncus magnis turpis sit odio pid pulvinar mattis integer aliquam!
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
 • Montes vutario lacus quis preambul den lacus
 • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
 • Dualo fitemus lacus quis preambul pat turtulis
* we never share your e-mail with third parties.
خلاصه کتاب تکنیکی برای تولید ایده های جدید
دانلود رایگان خلاصه کتابِ
"تکنیکی برای خلق ایده های جدید"
خلاصه فارسی یکی از پرفروش ترین کتابهای دنیا را دریافت کنید.
فقط کافیست نام و ایمیل خود را در کادر زیر وارد کرده و دکمه دانلود را بزنید.
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
Do you want massive traffic?
Scelerisque augue ac hac, aliquet, nascetur turpis. Augue diam phasellus odio lorem integer, aliquam aliquam sociis nisi adipiscing hacac.
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico
 • Montes vutario lacus quis preambul
 • Leftomato denitro oculus softam lorum
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
 • Dualo fitemus lacus quis preambul bela
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
* we never share your details with third parties.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis viverra, urna vitae vehicula congue, purus nibh vestibulum lacus, sit amet tristique ante odio.
ENTER YOUR NAME
ENTER YOUR E-MAIL
ENTER YOUR PHONE NUMBER
Your Information will never be shared with any third party.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
All rights reserved © Company Name, 2014
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio, cursus montes ac turpis. Ultrices! Massa integer augue ridiculus adipiscing, massa cras pid. Turpis placerat scelerisque, vut odio mus non, mattis porttitor, nunc odio, turpis tortor sit? Pid amet, sed facilisis.
 • Goblinus globalus fantumo tandempo
 • Scelerisque cursus dignissim donus
 • Montes vutario lacus quis arcupolisio
 • Leftomato denitro oculus tepircos den
 • Spiratio dodenus christmas popupius
 • Afrenius globalus spiritum tandempo
 • Fitatos vutario lacus quis arcup delis
Do you want massive traffic?
Scelerisque augue ac hac, aliquet, nascetur turpis. Augue diam phasellus odio lorem integer, aliquam aliquam sociis nisi adipiscing hacac.
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico
 • Montes vutario lacus quis preambul
 • Leftomato denitro oculus softam lorum
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
 • Dualo fitemus lacus quis preambul bela
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
* we never share your details with third parties.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
ویدیوی آموزشی 5 مرحله ی استخدام
چگونه بهترین کارمندان را کشف، استخدام و مدیریت نماییم؟
مدت زمان ویدیو: 12 دقیقه
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
اطلاعات شما محرمانه تلقی می شود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
زونکن استودیو خلاقیت بکرونو
عضویت رایگان در
زونکن: استودیو خلاقیت بکرونو
• هر هفته یک ویدیوی آموزشی رایگان
• هر هفته یک مقاله آموزشی خلاقیت و نوآوری
• هر ماه خلاصه ی یک کتاب با موضوع خلاقیت
• آموزش خلاقیت و نوآوری
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
عضویت در
خبرنامه ی خلاقیت فردی بکرونو
دریافت آموزشهای جدید
در زمینه ی خلاقیت و نوآوری
و پرورش ذهن خلّاق
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
عضویت در
خبرنامه ی نوآوری در کسب و کار
دریافت آموزشهای جدید
در زمینه ی خلاقیت و نوآوری
در کسب و کار
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
عضویت در
خبرنامه ی هنرمند خلّاق
دریافت آموزشهای جدید
در زمینه ی خلاقیت و نوآوری
و ایده پردازی در هنر
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
عضویت در
خبرنامه ی مشاور خلّاق
دریافت آموزشهای جدید
در زمینه ی خلاقیت و نوآوری
در حرفه ی مشاوره و آموزش
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
ثبت نام رایگان در
دوره آموزش خلاقیت و نوآوری
تکنیک 8 مرحله ای برای خلق ایده های جدید
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
ثبت نام رایگان: دوره آموزش خلاقیت و نوآوری
تکنیک 8 مرحله ای برای خلق ایده های جدید
نام و نام خانوادگی(به فارسی):
آدرس ایمیل:
تلفن همراه:
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی می شود.
لینک دانلود جلسه ی اول همین لحظه به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. سایر جلسات هم طبق زمانبندی برای شما ارسال می گردد. جای پرسش و پاسخ ها زیر همین صفحه است ولی پاسخ های مفصل تر به صورت یک مشاوره ی تلفنی کوتاه و رایگان به شما هدیه می شود. شماره تلفن همراه به این دلیل دریافت می گردد و کاربرد دیگری مثل ارسال پیامک و ... ندارد.
دانلود کتاب الکترونیکی و مجموعه صوتی
"خلقِ تمام عیار"
یکی از بهترین و تاثیرگذارترین کتابهای بکرونو را در ایمیل خود دریافت کنید
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
ثبت نام رایگان: دوره آموزش خلاقیت و نوآوری
تکنیک 8 مرحله ای برای خلق ایده های جدید
نام شما(به فارسی):
آدرس ایمیل:
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی می شود.
لینک دانلود جلسه ی اول همین لحظه به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. سایر جلسات هم طبق زمانبندی برای شما ارسال می گردد. جای پرسش و پاسخ ها زیر همین صفحه است.
ثبت نام رایگان: دوره آموزش خلاقیت و نوآوری
تکنیک 8 مرحله ای برای خلق ایده های جدید
نام شما(به فارسی):
آدرس ایمیل:
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی می شود.
لینک دانلود جلسه ی اول همین لحظه به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. سایر جلسات هم طبق زمانبندی برای شما ارسال می گردد. جای پرسش و پاسخ ها زیر همین صفحه است.