شخصیت شناسی در یک دقیقه

دانلود ویدیو با کیفیت بالا

شناخت شخصیت(شخصیت شناسی) افراد، در برقراری یک رابطه صحیح با آنها اهمیت بسیاری دارد. اهمیت این موضوع در هر نوع ارتباطی، از ارتباط با افراد خانواده و دوستان گرفته تا جلسات مذاکره، فروش، بازاریابی و ارتباطات پس از فروش با مشتری مشخص است. این موضوع اهمیت خود را در کار تیمی، مدیریت کارکنان و به ویژه هنگام استخدام و مصاحبه با متقاضیان به وضوح نشان می دهد. دلیل اصلی اینکه لازم است ما به یک شناخت نسبی و به دور از قضاوت از شخصیت افراد برسیم، این است که انسان ها تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند و مرکز توجه آنها به شدت با یکدیگر متفاوت است. اگر بتوانیم با شناخت شخصیت آنها، آن هم در کمترین زمان ممکن، مرکز توجه آنها را پیدا کنیم می توانیم اطلاعات دقیق تر و بهینه تری را با آنها رد و بدل کنیم. این موضوع باعث ایجاد شناخت کامل تر و به دنبال آن، ایجاد روابط پایدارتر و پویا تر خواهد شد و هر دو طرفِ درگیر در ارتباط را راضی تر خواهد کرد.

پیش از این ویدیویی با عنوان ۵ مرحله ی اصلی استخدام برای دانلود روی سایت قرار گرفت. با توجه به اینکه اطلاع رسانی برای آن گسترده نبود ولی نسبت دانلود ها به افرادی که از آن مطلع شدند بسیار قابل توجه بود و در اینجا لازم است از همه ی شما همراهان عزیز سایت بکرونو تشکر و قدردانی کنیم.

اگر شما هنوز این ویدیو را مشاهده نکرده اید، خصوصاً اگر یک مدیر  و یا کارآفرین هستید و در حال مطالعه ی این متن می باشید، می توانید از این آدرس، ویدیوی ۵ مرحله ی اصلی استخدام را دانلود و مشاهده کنید.

دانلود ویدیوی شماره ۱: “۵ مرحله ی اصلی استخدام”

همانطور که در انتهای آن ویدیو قول داده شده بود، ویدیوی دوم هم اکنون برای شما آماده شده است. عنوان این فیلم آموزشی اینست:

“چگونه شخصیت افراد را در کمتر از ۱ دقیقه، از رفتارشان شناسایی کنیم؟”

یک روش بسیار کاربردی و سریع برای شناخت شخصیت افراد

این روش شخصیت شناسی مبتنی بر رفتار، یکی از محبوب ترین روشهای شناخت شخصیت است که به شکلی خلاصه و بسیار کاربردی برای شما ساخته شده است.

و نکته ی مهم اینجاست که چگونه با استفاده از این روش بتوانیم خیلی سریع شخصیت افراد جدید را تشخیص دهیم و ادامه ی ارتباط را بر این اساس برنامه ریزی کنیم.

شما، چه به عنوان یک مدیر و چه به عنوان فردی که به دنبال بهبود روابط خود با دیگران است، این فیلم آموزشی را مشاهده و تمرین نمایید و در صورت لزوم طی هفته ی آینده آن را ۲ تا ۳ بار مرور کنید.

دانلود ویدیو با کیفیت بالا

پاسخ تمرین عملی مطرح شده در ویدیو را هم در پایین همین صفحه بنویسید. افرادی که پاسخ آن ها تا پایان ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه ۲۰آذر ماه، شنبه ۲۱ آذرماه، روی سایت قرار بگیرد، در مسابقه شرکت داده خواهند شد.

همچنین اگر علاقه مند هستید، می توانید مقاله ی جدید سایت با عنوان “چیزهایی که هرگز نباید به کارکنان خود بگویید” را مطالعه نمایید.

4 نظر
 1. محمد می‌گوید

  با سلام و احترام خدمت دوست گرامی جناب آقای حسینی
  قبل از اینکه نظرمو راجع به تیپ شخصیتی شما بگم از شما بابت مطالب و کلیپهای مفید و عالی تون تشکر میکنم، امیدوارم پیوسته شاد و برقرار باشید.
  و اما… به نظر من تیپ شخصیتی شما ترکیبی از I و S و همسایه های اون هست، رنگ سبز و زرد در شما برجسته تر و بعد از اون رنگهای آبی و قرمز شاخص هست، یکی از دلایل من شغل شماست، دلایل دیگه صمیمیت و گرمی در روابط و شادی و مثبت نگر بودن شماست.
  🙂

 2. زهرا می‌گوید

  درود برشما
  بنظر من تیپ شخصیتی شما I هست، حرکت و جنب و جوشتون در حین صحبت زیاد بود و صمیمیت در هنگام شروع صحبتتون کاملا محسوس بود.

 3. زهرا . ق می‌گوید

  درود بر شما و همه بازدید کنندگان سایت .
  راجع شما و برداشتی که از شخصیت شما داشتم باید بگم احساس کردم از تیپ i هستید اما در مورد اینکه به کدام یک از تیپ های همسایه نزدیک هستید شک دارم .
  موقع صحبت کردن نوسان را به خوبی میتوان در لحن صحبت کردنتون تشخیص داد ( البته شاید بیشتر به خاطر رعایت اصول فن بیان باشه ) ،
  حرکات دستانتون موقع صحبت کردن ( شاید هم به دلیل اینه که در حالت نشسته صحبت می کنید )
  و دلیل آخر شاید بتوان به پراکنده گویی اشاره کرد در کنار انرژی و هیجان سرشاری که به خوبی حس میشه .
  و تمرین سوم که قابل تامل بود :
  الف ) آگهی استخدام برای تیپ C :
  در این نوع آگهی به جزئیات توجه ویژه ای باید کرد به طوری که شخص مقابل اطلاعات تقریبا کاملی از شغل مورد نظر کسب کند .
  مثل جزئیات دقیق شغل مورد نظر ، بیمه و حقوق و مزایا ، ساعت کاری مشخص ، توضیح مختصری راجع به تخصص و مهارت مورد نیاز به طوری که جامع و گویا باشد .

  ب ) دوره آزمایشی پس از استخدام برای مدیر فروش از تیپ D :
  می توان با درخواست از او برای نحوه معرفی محصول یا خدمت جدید به بازار او را به چالش کشید و یا اینکه از او برای روش های جدید تبلیغاتی و یا روش های جذب مشتری نظر خواهی کرد .

  ج ) مصاحبه با تیپ شخصیتی S :
  گفت و گو را خیلی صمیمانه و دوستانه آغاز می کنیم و قبل از پرداختن به اصل مطلب که همان مصاحبه شغلی است با او راجع به موضوعات دیگر از قبیل وضعیت آب و هوا و یا دلیل نیاز سازمان به استخدام نیروی جدید صحبت می کنیم تا فضایی آرام و دوستانه برای مصاحبه ایجاد شود . در واقع باید فضا را تا حدودی از حالت رسمی خارج می کنیم تا استرس این تیپ افراد در محیط مصاحبه کاهش یابد .

  د )
  برای تیپ i با شوخ طبعی و ایجاد یک ارتباط گرم و صمیمی مذاکرات را پیش ببریم ، صحبت ها باید بیشتر راجع به نحوه ی انجام کار ، منافع و سودی که ممکن است از قبل این قراداد عاید افراد شود ، باشد . در مقابل این افراد باید با هیجان و شور و اشتیاق بیشتری راجع به نوع خدمت یا محصول صحبت کنیم و بیشتر بر منافع فردی کار تمرکز کنیم تا زمان بندی پروژه .

  و برای تیپ شخصیتی D :
  جزئیات قرارداد باید از قبل مشخص باشد و قبل از آغاز گفت و گو باید خود را برای پاسخ به سوالات بیشمار این گروه افراد راجع به نحوه ی انجام کار و نتیجه حاصله آماده کنیم .
  از پراکنده گویی و پرداختن به موضوعات غیرمرتبط بپرهیزیم . باید مراقب باشیم گفت و گو از حالت رسمی خارج نشود و ترحیحا بیشتر به جزئیات قرارداد بپردازیم .

 4. saeed می‌گوید

  سلام
  بنظر من شخصیتتون به این شکل هست:
  انسان دلسوز و دغدغه مندی هستید و همینطور پشتکار بالایی در رسیدن به خواسته هاتون دارید.در زندگیتون خیلی سختی کشیدید برای رسیدن به خواسته هاتون و حتی برای اون نکوهش شدید اما خواسته هاتون رو باور داشتید. نگاهتون به زندگی کمی سختگیرانه و یا شاید بدبینانه باشه اما پذیرای اون هستید و بابت اون همیشه خودتون رو نکوهش نمیکنید و تنها گاهی این کارو میکنید که شاید اخیرا کمتر هم شده. آدم پر انرژی ای هستید و تنهایی رو دوست دارید.
  حافظه ی خوبی در بیاد آوردن چهره ها و متون و حتی صدا ها دارید.
  امانت دار و خوش قول هستید و همینطور مسئولیت پذیری در کارتون.
  کارتون بیشتر براتون اهمیت داره تا زندگی شخصیتون ( احتمال زیاد ). همیشه صاحب فکرای خوبی هستید اما برای ساختن اون فکر ها نیاز به زمان دارید و احتمالا بلافاصله نمیتونید پاسخگو باشید. مدیریت خوبی هم دارید و همینطور خواهان مدیریت دیگران.
  در ضمن گفتنیست که شنونده ی خوبی هستید و گیراییتونم خوب در جهت جذب یک کار. به عبارت دیگر زود میگیرید و …
  حلا اگر بااون مدل که گذاشتید مطابقت بدید میفهمیم که شما ….. هستید

پرسش و پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Do you want massive traffic?
Dignissim enim porta aliquam nisi pellentesque. Pulvinar rhoncus magnis turpis sit odio pid pulvinar mattis integer aliquam!
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia montes
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico vutario
 • Montes vutario lacus quis preambul den lacus
 • Leftomato denitro oculus softam lorum quis
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix digit
 • Dualo fitemus lacus quis preambul pat turtulis
* we never share your e-mail with third parties.
خلاصه کتاب تکنیکی برای تولید ایده های جدید
دانلود رایگان خلاصه کتابِ
"تکنیکی برای خلق ایده های جدید"
خلاصه فارسی یکی از پرفروش ترین کتابهای دنیا را دریافت کنید.
فقط کافیست نام و ایمیل خود را در کادر زیر وارد کرده و دکمه دانلود را بزنید.
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
Do you want massive traffic?
Scelerisque augue ac hac, aliquet, nascetur turpis. Augue diam phasellus odio lorem integer, aliquam aliquam sociis nisi adipiscing hacac.
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico
 • Montes vutario lacus quis preambul
 • Leftomato denitro oculus softam lorum
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
 • Dualo fitemus lacus quis preambul bela
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
* we never share your details with third parties.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis viverra, urna vitae vehicula congue, purus nibh vestibulum lacus, sit amet tristique ante odio.
ENTER YOUR NAME
ENTER YOUR E-MAIL
ENTER YOUR PHONE NUMBER
Your Information will never be shared with any third party.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio, cursus montes ac turpis. Ultrices! Massa integer augue ridiculus adipiscing, massa cras pid. Turpis placerat scelerisque, vut odio mus non, mattis porttitor, nunc odio, turpis tortor sit? Pid amet, sed facilisis.
 • Goblinus globalus fantumo tandempo
 • Scelerisque cursus dignissim donus
 • Montes vutario lacus quis arcupolisio
 • Leftomato denitro oculus tepircos den
 • Spiratio dodenus christmas popupius
 • Afrenius globalus spiritum tandempo
 • Fitatos vutario lacus quis arcup delis
All rights reserved © Company Name, 2014
Do you want massive traffic?
Scelerisque augue ac hac, aliquet, nascetur turpis. Augue diam phasellus odio lorem integer, aliquam aliquam sociis nisi adipiscing hacac.
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico
 • Montes vutario lacus quis preambul
 • Leftomato denitro oculus softam lorum
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
 • Dualo fitemus lacus quis preambul bela
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
* we never share your details with third parties.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
ویدیوی آموزشی 5 مرحله ی استخدام
چگونه بهترین کارمندان را کشف، استخدام و مدیریت نماییم؟
مدت زمان ویدیو: 12 دقیقه
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
اطلاعات شما محرمانه تلقی می شود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
دانلود محتوای بکرونو
اگر این چندمین باری است که ایمیل خود را در سایت وارد میکنید عذرخواهی ما را بپذیرید. لازم به توضیح است حجم مطالب سایت در حال افزایش است و این کار به منظور کشف علاقه شما به مطالب است تا در این صورت مطالب نامرتبط با علایق شما برایتان ارسال نشود. واقعاً از شما سپاسگزاریم.
اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود و نزد ما محفوظ خواهد ماند.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
زونکن استودیو خلاقیت بکرونو
عضویت رایگان در
زونکن: استودیو خلاقیت بکرونو
• هر هفته یک ویدیوی آموزشی رایگان
• هر هفته یک مقاله آموزشی خلاقیت و نوآوری
• هر ماه خلاصه ی یک کتاب با موضوع خلاقیت
• آموزش خلاقیت و نوآوری
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
عضویت در
خبرنامه ی خلاقیت فردی بکرونو
دریافت آموزشهای جدید
در زمینه ی خلاقیت و نوآوری
و پرورش ذهن خلّاق
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
عضویت در
خبرنامه ی نوآوری در کسب و کار
دریافت آموزشهای جدید
در زمینه ی خلاقیت و نوآوری
در کسب و کار
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
عضویت در
خبرنامه ی هنرمند خلّاق
دریافت آموزشهای جدید
در زمینه ی خلاقیت و نوآوری
و ایده پردازی در هنر
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
عضویت در
خبرنامه ی مشاور خلّاق
دریافت آموزشهای جدید
در زمینه ی خلاقیت و نوآوری
در حرفه ی مشاوره و آموزش
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
ثبت نام رایگان در
دوره آموزش خلاقیت و نوآوری
تکنیک 8 مرحله ای برای خلق ایده های جدید
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
ثبت نام رایگان: دوره آموزش خلاقیت و نوآوری
تکنیک 8 مرحله ای برای خلق ایده های جدید
نام و نام خانوادگی(به فارسی):
آدرس ایمیل:
تلفن همراه:
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی می شود.
لینک دانلود جلسه ی اول همین لحظه به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. سایر جلسات هم طبق زمانبندی برای شما ارسال می گردد. جای پرسش و پاسخ ها زیر همین صفحه است ولی پاسخ های مفصل تر به صورت یک مشاوره ی تلفنی کوتاه و رایگان به شما هدیه می شود. شماره تلفن همراه به این دلیل دریافت می گردد و کاربرد دیگری مثل ارسال پیامک و ... ندارد.
دانلود کتاب الکترونیکی و مجموعه صوتی
"خلقِ تمام عیار"
یکی از بهترین و تاثیرگذارترین کتابهای بکرونو را در ایمیل خود دریافت کنید
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی میشود.
ثبت نام رایگان: دوره آموزش خلاقیت و نوآوری
تکنیک 8 مرحله ای برای خلق ایده های جدید
نام شما(به فارسی):
آدرس ایمیل:
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی می شود.
لینک دانلود جلسه ی اول همین لحظه به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. سایر جلسات هم طبق زمانبندی برای شما ارسال می گردد. جای پرسش و پاسخ ها زیر همین صفحه است.
ثبت نام رایگان: دوره آموزش خلاقیت و نوآوری
تکنیک 8 مرحله ای برای خلق ایده های جدید
نام شما(به فارسی):
آدرس ایمیل:
با اطمینان اطلاعات شما برای ما محرمانه تلقی می شود.
لینک دانلود جلسه ی اول همین لحظه به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. سایر جلسات هم طبق زمانبندی برای شما ارسال می گردد. جای پرسش و پاسخ ها زیر همین صفحه است.